מרתה חוגגת עשור

מרתה חוגגת עשור

ב23/2/2012, מרתה יודעת העלתה את הכתבה הראשונה שלה לאוויר הווירטואלי.

שנה וקצת לפני כן, מייסדת ועורכת המגזין, אירית ראב, ביקשה לפרסם את ההצגה "שטרניסטים", שכתבה וביימה, בגופי התקשורת השונים. אבל, באמנות כמו באמנות, בדרך היא נתקלה במשוכות רבות, רבות מדי. למרות שבאותה תקופה, כמו גם עשורים לפני כן, היו כלי תקשורת שפרסמו ביקורות וכתבות על הצגות, אבל כתבות על תיאטרון בכלל והצגות פרינג' בפרט פורסמו במשורה. ובהתאם, לא היו בנמצא גופים שמעוניינים לפרסם את ההצגה הפרינג'אית הקטנה וחסרת האמצעים שראב ניסתה להריץ על הבמות. לכן, מאחר שלא מצאה פלטפורמה תקשורתית המתמקדת בתיאטרון באופן רציף, החליטה להקים אחת. והופ, מרתה נולדה [טוב, בואו, זה לא היה כזה "הופ" – התהליך היה ארוך ומרתק, וכלל מציאה ולמידה של המקום הווירטואלי בו מרתה מאוחסנת, גיוס שותפות/ים לדרך, החלטה על השם וכו', אבל זה סיפור לכתבה אחרת לגמרי].

עד היום, עשר שנים לאחר מכן, פורסמו במרתה יותר מ-700 ביקורות, כתבות וראיונות. כמו בתחילת הדרך, גם היום המגזין ממשיך להעניק במה ליוצרי ויוצרות תיאטרון, וותיקים וחדשים, בפרינג', ברפרטוארי, על הבמה ומחוצה לה.

לכבוד המעמד המיוחד, מרתה החליטה לרענן את פניה ומלבושה באאוטפיט חדש (שכולל בין היתר מדורים חדשים ומחודשים), והחלה לראשונה להציע פרסום בביתה להצגות, יוצרות ויוצרים (לפרטים נוספים לגבי חבילות הפרסום של מרתה – הקליקו כאן) כמו כן, לרגל החגיגות, מרתה עומדת לקיים מספר אירועים, הראשון שבהם הוא מצעד ההצגות הטובות ביותר, שחוגג את ההצגות שהיו, ועודן, בתיאטרון הישראלי, עליהן כתבנו במרתה במהלך השנים.

נשמח אם תקחו חלק בחגיגות, תדרגו את ההצגות המשתתפות במצעד, ותבחרו את ההצגות הטובות ביותר בעשור לחייה של מרתה. הדירוג יכול להתבצע באתר המגזין בלבד. כל ההצגות שמשתתפות במצעד סוקרו במרתה. אז נכון, אנחנו כבר כתבנו את שלנו על ההצגות המדורגות, אבל הפעם אתם ואתן תחליטו.

אז למה כדאי לכם להשתתף? קודם כל, והכי חשוב, כדי להעצים את החשיפה ליצירות של חבריכם/יוצרים אהובים עליכם, ולחגוג את יצירת התיאטרון בעשור האחרון. ולמה בכל זאת? כי תודו, בין חגיגות יום האהבה לפורים, ואחרי שבחרנו את הנציג שלנו לאירוויזיון (מיכאל, אל תפרוש), אין הרבה מה לעשות. אז דרגו והשפיעו. כמה פשוט, ככה חשוב. חוץ מזה, בין המדרגים/ות יוגרלו מתנות שוות ביותר.


אתם/ן בחרתן/ם – אלו הצגות העשור של מרתה יודעת:תודה רבה לכל המשתתפים/ות במצעד!

הזוכות בהגרלה – אביגיל פלישמן, מאיה לודמר ושרית נוריאל, גשו הלום כדי שמרתה תוכל לשלוח לכן את הפרסים.

נתראה באירוע הבא במסגרת חגיגות העשור של מרתה

**בתקווה שרוחות המלחמה יידעכו במהרה ושהגלים יישקטו.


פרסום באתר
%d בלוגרים אהבו את זה:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close